שאלות נפוצות

יש לכם שאלה? בחרו קטגוריה וקבלו תשובות לשאלות הנפוצות ביותר.

Duracell

כל השאלות והתשובות

Show / hide

מהי תגובתכם למבחני ההשוואה עם מותגים אחרים שבוצעו לאחרונה על ידי צד שלישי?

Duracell הוא המותג שזוכה למקום הראשון באמון הלקוחות בכל העולם. ביצועי סוללה אינם מדד חד-ממדי; יש מספר פרמטרים שמשפיעים על נתוני ביצועי סוללה: מאפייני פליטה, מתח, צפיפות אנרגיה, אפקט עומס פריקה וטמפרטורה, וכן חיי מדף. בספרייה הטכנית ניתן למצוא עלונים טכניים הכוללים מידע מפורט על כל סוג סוללה. בדיקת הסוללות שלנו בתנאי מעבדה (בשיטות המאושרות על ידי IEC) ומחקרים על שימוש אמיתי בחיי היומיום מבטיחים את שביעות רצון הלקוחות מהמוצרים החדשניים שלנו.

Show / hide

היכן אפשר לקנות את מוצרי Duracell?

כאן באתר. בכל דף פרטים של מוצר ניתן למצוא את המשווקים המציעים את המוצר ולבדוק האם הוא זמין במלאי. ניתן למצוא רבים ממוצרינו גם בחנויות רגילות כגון בתי מרקחת, סופרמרקטים, שווקים, חנויות כל-בו, מחסני מכירות וחנויות לציוד משרדי או סיטונאים.

Show / hide

האם יש לכם תחרויות, מבצעים או הגרלות?

כל מבצעי קידום המכירות הפעילים שלנו מוצעים באתר זה, בדף מבצעי קידום המכירות. מומלץ לבדוק מדי פעם מה מתעדכן בדף.

Show / hide

איך באהלעולםהארנבתשל Duracell?

הכל התחיל בשנת 1993, בפיתוח של פרסום פורץ דרך שנועד להעביר את המסר שסוללות האלקליין של Duracell מחזיקות מעמד הרבה יותר זמן מסוללות אבץ פחמן רגילות וזולות. ארנבת קטנה וורודה שהופעלהבאמצעות הסוללות של Duracellהמשיכהלפעול במגוון אתגרים צבעוניים גם לאחר שכלהאחרותהפסיקו.

Show / hide

האם ניתן לרכוש את הארנבת?

לצערנו, הארנבתשל Duracell אינה מוצעת למכירה.

Show / hide

האם יש צורך לאחסן סוללות במקרר או במקפיא?

אנחנו ממליצים לאחסן סוללות בטמפרטורת החדר ובסביבה יבשה. חום או קור קיצוניים משפיעים לרעה על הביצועים של סוללות.מומלץ להימנע מלהשאיר מכשירים המופעלים באמצעות סוללות במקומות חמים. בנוסף, אין צורך לשמור סוללות בקירור ואנחנו לא ממליצים על כך.

Show / hide

האם יש צורך להוציא סוללות ממכשירים כשמפסיקים להשתמש בהם למשך זמן מה?

כן יש להוציא את הסוללות מהמכשירכאשר לא צפוי שיעשה בו שימוש למשך מספר חודשים.

Show / hide

איך אפשר לנקות נזילה של סוללה?

כדי לנקות אחרי נזילת סוללהיש לפעול בהתאם לטיפים הבאים: הניקוי צריך להתבצע באזור מאוורר היטב. חשוב ללבוש כפפות ומשקפי מגן המתאימים לתחזוקת בית. באמצעות מברשת שיניים או מקלון צמר גפן, הסירו את נזילות הסוללה ממגעי החשמל. ודאו שהמכשיר האלקטרוני יבש לגמרי לפני הכנסת סוללה חדשה. למניעת בעיות בעתיד, יש להקפיד על נהלי השימוש הבאים: אין לערבב בין מותגי סוללות שונים במכשיר אחד. יש להוציא סוללות ממכשירים מאוחסנים. לניקוי נזילות של סוללות אלקליין, NiCAD וגם NiMH, יש להשתמש בתמיסה המכילה כפית של חומצה בורית מהולה בארבע וחצי ליטר מים או בתמיסה של חומץ או מיץ לימון ומים ביחס של אחד לאחד.

Show / hide

כיצד משפיעות סוללות Duracell על הסביבה?

בשנת 1993 הפסקנו ביוזמתנו את השימוש בכספית בסוללות שלנו. סוללותהאלקליין שלנו מורכבות מחומרים ראשוניים נפוצים – מתכת, אבץ ומגנזיום – ואינן מסכנות את הבריאות או הסביבה בתנאי שימוש או השלכה רגילים. בנוסף, אנחנו משפרים את הידידותיות לסביבה על ידי הפסקת השימוש במארזי PVC והחלפתם בכרטיסים בעלי תכולת סיבים גבוהה ועטיפותמחומרPET ממוחזר. זהו פתרון אריזהבעל קיימות מושלמת, אחד מתחליפי ה-PVC הטובים ביותר שקיימים כיום. מעמדנו המוביל בין יצרני סוללות האלקליין האיכותיות מחייב אותנו להכיר באחריותנו לסייע בשמירה על הסביבה. אנחנו מחויביםלתכן,ייצור והפצת סוללות באופן שמקטין למינימום את ההשפעה על הסביבה. אנחנו גם משתתפים בתוכנית איסוף הסוללות למחזור Call2Recycle שמבטיחה מחזור או השלכת סוללות באופן בטוח ותקין.

Show / hide

האם טמפרטורה משפיעה על סוללות?

אנחנו ממליצים לאחסן סוללות בטמפרטורת החדר ובסביבה יבשה. חום או קור קיצוניים משפיעים לרעה על ביצועי סוללות. מומלץ להימנע מלהשאיר מכשירים המופעלים באמצעות סוללות במקומות חמים. בנוסף, אין צורך לשמור סוללות בקירור ואנחנו לא ממליצים על כך.

Show / hide

כיצד לטפל בסוללות שנזלו בתוך מכשיר?

אף על פי שרוב הסוללות מכילות חומרים כימיים שלא יגרמו נזק לעור חשוף, יש להתייחס אליהן כאל כל חומר כימי אחר. תמיד יש לנקוט באמצעי זהירות בעת הטיפול בחומרים כימיים חשופים של סוללות. אסור לקרב לעיניים או לבלוע את החומרים הכימיים של סוללה. יש לפנות מיד לרופא במקרים כאלה.

Show / hide

מתי יש להוציא את הסוללות מתוך המכשיר?

יש להוציא את הסוללות מתוך המכשיר במקרים הבאים:

כאשר לא צפוי שיעשה שימוש במכשיר בחודשים הקרובים
כאשר הסוללות התרוקנו (למניעת נזק אפשרי כתוצאה מנזילת הסוללות)
כאשר המכשיר מופעל באמצעות זרם מרשת החשמל הביתית (AC)

Show / hide

האם ניתן לטעון סוללות נטענות מתוצרת מותגים אחרים במטען מתוצרת Duracell?

כן, המטען של Duracell יכול לטעון גם סוללות NiMH אחרות בגודל AA וגםAAA. עם זאת, Duracell אינה יכולה להבטיח את האיכות, הבטיחות או הביצועים של מותגי סוללות אחרים, ולכן מומלץ להשתמש בסוללות מתוצרת Duracell.

Show / hide

הם יש צורך לנקות את תא הסוללה?

כדי להבטיח את איכות ביצועי הסוללה, יש להקפיד ולשמור על ניקיונם של משטחי המגע של הסוללה ותא הסוללה. יש לשפשף אותם במחק נקי של עיפרון או מטלית נקייה בכל החלפת סוללות.

Show / hide

סוללה התחממה בתוך הכיס שלי. האם זו תופעה נורמלית?

לא, סוללות אינן אמורות להתחמם כאשר אינן בשימוש. על אריזות הסוללות שלנו מודפסת אזהרה לצרכנים לא לשאת או לאחסן סוללות בתפזורת בכיס או בארנק. מגע עם חומרים מתכתיים עלול לגרום להן לקצר ולדליפה או התבקעות, ולגרום לפציעה.

Show / hide

האם מותר לפרק סוללה?

לא, אסור לפרק סוללות. כאשר מפרקים סוללה, מגע עם החומרים המרכיבים אותה עלול להזיק ולגרום לפציעה או שריפה.

Show / hide

האם הסוללות שלכם מכילות כספית?

לא, כל סוגי הסוללות של Duracell אינם מכילים כספית. אנחנו גאים בכך שהפסקנו מיוזמתנו להשתמש בכספית בסוללות המיועדות לשימוש כללי (גדלים AAA‏, AA‏, C‏, D וגם9V‏) בשנת 1993. סוללות האלקליין שלנו עשויות בעיקרמסגסוגותברזל נפוצות, אבץ ומגנזיום, ואינן מסכנות את הבריאות או הסביבה אם משתמשים בהן ומשליכים אותן כראוי. כל הסוללות למכשירי שמיעה אינן מכילות כספית משנת 2011, בהתאם לדרישות החוק להסדרת סוללות נטענות ומכילות כספית.

Show / hide

כיצד לטפל בסוללות שנזלו בתוך מכשיר?

אף על פי שרוב הסוללות מכילות חומרים כימיים שלא יגרמו נזק לעור חשוף, יש להתייחס אליהן כאל כל חומר כימי אחר. תמיד יש לנקוט באמצעי זהירות בעת הטיפול בחומרים כימיים חשופים של סוללות. אסור לקרב לעיניים או לבלוע את החומרים הכימיים של סוללה. יש לפנות מיד לרופא במקרים כאלה.

Show / hide

האם התחממות של סוללות Duracell נטענות מסוגNiMHבזמן הטעינה היא תופעה נורמלית?

כן, התחממות הסוללהוהמטען בזמן הטעינההן תופעות נורמליות.

Show / hide

הסוללה נרטבה וכעת יש עליה חומר אבקתי לבן. מה לעשות?

במקרים הנדירים שבהם הסוללה רטובה או מכוסה בחומר אבקתי לבן, יש להימנע ככל האפשר מלגעת בה. יש להגביל את המגע בסוללה רק לצורך השלכה נאותה ולשטוף מיד במים וסבון כל חלק של הגוף או הבגדים שבא במגע עם הסוללה. אם נוצר מגע עם העיניים, יש לשטוף מיד את העיניים במים זורמים למשך לפחות 15 דקות ולפנות מיד לטיפול רפואי.

Show / hide

הילד שלי אוהב לשחק עם סוללות. האם לאפשר לו לעשות זאת?

אין לאפשר לילדים קטנים לשחק עם סוללות. סוללות נועדו להפעיל מכשירים ולא למשחק בסוללות עצמן. חשוב לזכור שלמרות שסוללות הן מוצר פופולרי ונפוץ, הן בעצם אמצעי נייד לאספקת אנרגיה באמצעות תגובה כימית חזקה. אסור אף פעם לפרק סוללות, להפעיל עליהן כוח, להשתמש בהן למטרות לא מתאימות או להתייחס אליהן כאל צעצוע. אף על פי שרוב הסוללות מכילות חומרים כימיים שלא יגרמו נזק לעור חשוף, יש להתייחס אליהן כאל כל חומר כימי אחר. תמיד יש לנקוט באמצעי זהירות בעת הטיפול בחומרים כימיים חשופים של סוללות. אסור לקרב לעיניים או לבלוע את החומרים הכימיים של סוללה. אם מתרחשמקרה כזה יש לפנות מיד לרופא. כדי לשמור על הבטיחות, חשוב שמבוגר אחראי ישגיח על ילדים כאשר הם משתמשים בסוללות.

Show / hide

על הסוללה מופיעות אותיות בסינית. מה המשמעות של זה?

האותיות מציינות שהסוללה אינה מכילה כספית.

Show / hide

לאיזה צד יש להפנות את הסימן "+" ואת הסימן "–"?

יש להקפיד ולפעול בהתאם להוראות ההכנסה הנכונה של סוללות המופיעות על הציוד, ולוודא שהסימן "+" (פלוס) והסימן "–"(מינוס) על הקטבים מותאמים כראוי. זהירות: לעתים נדמה שפריטי ציוד מסוימים שמופעלים באמצעות שלוש סוללות או יותר פועלים כראוי גם אם סוללה אחת הוכנסה הפוך, אך שימוש במכשיר במצב כזה עלול לגרום לנזילת סוללה או להתבקעות שיכולה לגרום נזק למכשיר.

Show / hide

האם מותר להצית סוללה באש?

אסור להצית או להשליך סוללות לאש – הן עלולות להתפוצץ, להתפקע ולגרום לסיכון בטיחותי.

Show / hide

מדוע כדאי להשתמש בסוללה נטענת מסוג NiMH ‏(Nickel-Metal Hydride)?

מכשירים מודרניים רבים בעלי צריכת חשמל גבוהה כגון מצלמות דיגיטליות זקוקים להחלפה תכופה יותר של סוללות מבעבר. שימוש בסוללות Duracell NiMH יכול להיות פתרון יעיל במקרים כאלה. ניתן לטעון אותן מחדש מאות פעמים. סוללת AA נטענת של Duracell מתאימה במיוחד להפעלת מצלמות דיגיטליות ומכשירים אחרים שזקוקים לאנרגיה רבה. ניתן לרכוש גם סוללות AAA המתאימות למכשירים אלקטרוניים קטנים יותר כגון נגני MP3 ומשחקים ניידים. סוללות נטענות ומטעני NiMH של Duracell מציעים איכות ואמינות בסטנדרט הגבוה והמוכר של סוללות Duracell, ומספקים חלופה חסכונית ומאריכת ימים לאספקת אנרגיה.

Show / hide

כיצד פועלת סוללה?

סוללות אולי נראות פשוטות אבל אספקת אנרגיה בתוך מארז מתבססת על תהליך אלקטרוכימי מורכב. זרם חשמלי בצורה של אלקטרונים מתחיל לזרום במעגל החיצוני כאשר מדליקים את המכשיר – לדוגמה, את נורת החשמל. ברגע זה, החומר שממנו עשויה האנודה, האבץ, מוסר שני אלקטרונים מכל אטום בתהליך שנקרא חמצון, ומאחור נותרים יונים בלתי יציבים של אבץ. לאחר שהאלקטרונים ביצעו את משימתם והדליקו את נורת החשמל, הם נכנסים חזרה לתא בקתודה, בה הם משתלבים בחומר הפעיל, דו-תחמוצת המנגן, בתהליך שנקרה חיזור. התהליך המשולב של חמצון וחיזור לא יכול להתרחש בתא חשמלי בלי אמצעי פנימי להובלת אלקטרונים חזרה לאנודה, לאיזון מעבר הזרם החיצוני. השלמת התהליך מתרחשת בעזרת תנועה של יוני הידרוקסיד שנמצאים בתמיסת המים הנקראת אלקטרוליט. התגובה המתרחשת בין כל אלקטרון שנכנס לקתודה לבין דו-תחמוצת המנגן יוצרת MnOO-‎. לאחר מכן, MnOO-‎ מגיב למים של האלקטרוליט. בתגובה זו, המים מתפצלים, משחררים יוני הידרוקסיד אל האלקטרוליט ויוני מימן שמתחברים עם MnOO-‎ ליצירת MnOOH. המעגל הפנימי שלם כאשר יוני הידרוקסיד שנוצרו בתהליך זה בקתודה זורמים לאנודה בצורת זרם יונים. שם הם מתחברים עם יוני אבץ בלתי יציבים, שנוצרו באנודה כאשר האלקטרונים נמסרו למעגל החשמלי בתחילת התהליך. פעולה זו מייצרת תחמוצת אבץ ומים. המעגל הסגור שנוצר (שנדרש לצורך זרימת חשמל רציפה) מספק אנרגיה להדלקת אור הפנס.

Show / hide

האם כל הסוללות מחזיקות מעמד למשך פרק זמן דומה?

לא, סוללות שונות מספקות משך חיים ותפוקת אנרגיה שונים, בהתאם לסוג החומרים הכימיים ששימשו להכנתן וכמותם. דרך אחת להסביר זאת היא להשוות את זה לבישול ארוחה: רכיבים שונים וכמויות שונות משנים את טעמה של הארוחה.

Show / hide

מהי סוללת אלקליין?

Duracell הייתה חלוצה בייצור מערכת האלקליין האלקטרוכימית של דו תחמוצת המנגן לפני כארבעים שנה. בשנות השישים של המאה העשרים, הפופולריות של המערכת גדלה במהירות במגזר מוצרי הצריכה אלקטרוניים שצמיחתו נמשכת עד היום. תאי אלקליין, או אלקליין של דו תחמוצת המנגן הם בעלי יתרונות רבים על פני תאי אבץ פחמן,כולל קיבולת אמפר-שעה גבוהה עד פי 10 בתנאי צריכה גבוהה וממושכת. בנוסף, הביצועים שלהם בטמפרטורות נמוכות טובים יותר מאלו של תאי סוללה רגילים המכילים אלקטרוליט על בסיס מים. יתרונות משמעותיים אחרים הם חיי מדף ארוכים יותר, עמידות טובה יותר נגד נזילות וביצועים טובים יותר בטמפרטורות נמוכות. איטום מאובטח ויעיל יותר מאפשר עמידות מצוינת נגד נזילות וקורוזיה. כיום מייצרת Duracell ‏3 דגמים של סוללות אלקליין.

Show / hide

מה יש בתוך הסוללה?

סוללות הן אולי קטנות, אבל הן בשום אופן לא פשוטות. הן תאים אלקטרוכימיים המיוצרים בהנדסה מתוחכמת. אנרגיה כימית מומרת לאנרגיה חשמלית באמצעות תגובת חמצון-חיזור. התהליך מתרחש בין שלושת החלקים העיקריים של הסוללה: האנודה, הקתודה והאלקטרוליט. החומרים שמהם עשויים חלקים אלה שונים בסוללות מסוגים שונים. לצורך יצירת זרם חשמלי, חלקים אלה צריכים למשוך אלקטרונים או למסור אותם, ועל פי יכולות אלהנבחרים החומרים שמהם הם עשויים. האנודה היא לעתים קרובות מתכת, הקתודה היא תחמוצת מתכתית, והאלקטרוליט הוא תמיסת מלח שמתווכת את זרימת היונים.

Show / hide

מי המציא את הסוללה?

בשנות השישים של המאה השמונה עשרה פיתח ג'ורג' לקלנשה הצרפתי את הגרסה המוקדמת של הסוללה הראשונה לשימוש המוני, תא האבץ פחמן. האנודה הייתה מוט אבץ וכספית (אבץ, האנודה שבתא המקורי של אלסנדרו וולטה, התגלה כאחד החומרים המתאימים ביותר למטרה הזאת). הקתודה הייתה כוס מחוררת שהכילה דו-תחמוצת מנגן ומעט פחמן. לתמיסה זו הכניסו מוט פחמןשפעלכקולט זרם. גם האנודה וגם כוס הקתודה הוטבלו בתמיסה נוזלית של אמוניום כלוריד ששימשה כאלקטרוליט. המערכת נקראה "תא רטוב". למרות שהתא של לקלנשה היה פשוט וזול, הוא הוחלף לבסוף בשנות השמונים של המאה השמונה עשרה בגרסה משופרת של "תא יבש". האנודה הפכה לפחית אבץ המכילה את התא, והאלקטרוליט הפך למשחה במקום נוזל, וביחד הם מהווים בעצם את תא האבץ פחמןהמוכר בימינוכסוללה.

Show / hide

מהן אנודה, קתודה ואלקטרוליט?

אלה הם מרכיבי היסוד של הסוללה, ושל כל סוללת אלקליין אחרת. האנודה היא האלקטרודה השלילית ועשויה מאבץ. הקתודה היא האלקטרודה החיובית ועשויה מדו-תחמוצת המנגן. האלקטרוליט הוא תמיסה על בסיס מים שמאפשרת מעבר של יונים בין האלקטרודות ועשויה מאשלגן הידרוקסיד.

Show / hide

האם ניתן להשתמש בסוללות Plus Power עבור כל המכשירים?

סוללות Duracell Plus Power מספקות ביצועים מהימנים לכל המכשירים שלכם.

Show / hide

האם ניתן לטעון שוב סוללות אלקליין?

ניתן לטעון רק סוללות שמתויגות באופן ספציפי כ"נטענות". כל ניסיון לטעון מחדש סוללה לא נטענת עלול לגרום להתפקעות או דליפה. מומלץ להשתמש בסוללות Duracell. באמצעות אחד מהמתאמים השונים שלנו, ניתן לטעון אותן מאות פעמים.

Show / hide

האם סוג הסוללה שבה אני משתמש במכשיר משנה?

תמיד יש להחליף את הסוללה או הסוללות בציוד בגודל ובסוג שצוינו על-ידי היצרן. לעתים קרובות מומלץ להשתמש בסוללות אלקליין לצורך קבלת הביצועים הטובים ביותר, משום שלסוללות אבץ פחם יש תוחלת חיים נמוכה יותר וייתכן שציוד לא יפעל כשורה בעת שימוש בסוללות אבץ פחם.

Show / hide

כיצד ניתן להשליך את הסוללות?

יש למחזר את כל הסוללות. אין להשליך את הסוללות ביחד עם האשפה הביתית, אלא לקחת אותן לנקודות איסוף סוללות לצורך מיחזור.

Show / hide

האם ניתן לערבב בין סוללות ישנות וחדשות?

אין לערבב בין סוללות ישנות וחדשות. דבר זה יפגע בביצועים הכוללים ועלול לגרום לדליפת סוללה או להתפקעות. מומלץ להחליף את כל הסוללות במכשיר.

Duracell Duracell

יצירת קשר

לא מוצאים כאן תשובות? כתבו לנו הודעה וקבלו תשובה.

יצירת קשר